Weryfikacja Wayspotów - wizja lokalna.

Cześć,

ocenianiem Wayspotów zajmuję się zaledwie od trzech dni, ale już zdążyłem się przerazić ilością fałszywych nominacji, lub prób manipulacji (przesunięcia lokalizacji, dzielenie jednego Wayspotu na kilka części (rekordzista wysłał jeden mural w 3 częściach). Niestety nie znalazłem nigdzie takiej informacji, dlatego pytam tutaj. Czy znacie jakieś community (discord/forum) gdzie porusza się takie tematy i można wymieniać się informacjami o lokalizacjach w celu przeprowadzenie "wizji lokalnej" - możliwe, że ktoś z okolicy będzie miał chwilę, aby podejść, zobaczyć i ewentualnie zgłosić nieprawidłowy Waystop.

Oczywiście powyższe nie wzięło się z niczego, sam mam już do kogoś prośbę o weryfikację jednego/kilku Wayspot. Wczoraj do oceny trafił do mnie Wayspot z kapliczką na drzewie. Oczywiście zdjęcie pomocnicze skupione również na obiekcie. Zdjęcie satelitarne nie wskazuej drzewa w miejscu pinezki - ale daję te kilka kilka metrów na "dokładkność GPS"/wskazania lokalizacji; ale nadal coś mi nie leży w tej nominacji. Patrzę na propozycje duplikacji. Piękna okolica, ładny plac zabaw, boisko do koszykówki, jakieś murale... dalej analizując okolice pojawia się coraz więcej pytań. Zdjęcie satelitarne, informacja o OSP sugerują, że w tym miejscu ciężko byłoby upchnąć te obiekty. Analizowałem dalej i udało mi się ustalić, że plac zabaw zgłoszony w tamtym miejscu - a przynajmniej jego zdjęcie; pochodzi ze strony Caritas, gdzie prezentowany był Dziecezjalny Dom Samotnej Matki i Dziecka w Sosnowcu - a Wayspot w Supraślu.

Przechodząć więc do sedna sprawy, czy jest ktoś z okolicy Supraśla - dokładniej adresu: 3 Maja 5B, 16-030 Supraśl i mógłby zweryfikować lokalizację:

+ obok boisko do koszykówki. Bo plac zabaw - z dość dużym (w mojej ocenie) prawdopodobieństwem, znajduje się pod adresem: ul. Gabrieli Zapolskiej 2, 41-218 Sosnowiec:

Dodatkowo zdjęcie użyte w Wayspocie w Supraślu można znaleźć na stronie Caritas: http://www.sosnowiec.caritas.pl/index.php?mod=galeria&id=dmd

Tak więc jeżeli ktoś byłby w okolicy tego Wayspotu w Supraślu, to prośba o poświęcenie kilku minut na sprawdzenie i ewentyalne zgłoszenie (+ byłbym wdzięczny, za potwierdzenie tu swojej oceny).

P.S: Początkowo chciałem to zgłosić przez ChatBota na stronie, niestety jest on zajęty innym moim zgłoszeniem (czekam na odpowiedź człowieka), a nie znalazłem innej formy zgłaszania tego typu sytuacji jak to forum.


Z góry dziękuję za pomoc.


Pozdrawiam,

Eltic

Comments

  • Robert4444-INGRobert4444-ING Posts: 830 ✭✭✭✭

    Szkoda Twojego czasu. Ilość oszustw jest porażająca, do tego grupki oceniających przepychają sobie każdy swój śmieć. Do tego zgłaszają prawidłowe miejsca do usunięcia na złość innym albo zmieniają nazwy na niezrozumiałe dla nikogo. Posiedzisz w tym dłużej - się przekonasz.

    Oceniaj wg wytycznych, jeśli nie jesteś czegoś pewny to zawsze jest opcja "pomiń".

  • Eltic-PGOEltic-PGO Posts: 3 ✭✭

    Ehhh... chyba zbyt długo w tym nie posiedzę. Oceniam wayspoty zgodnie z wytycznymi, oznaczam takie pewniaki (fejki) jako nadużycia (w tym 2 przez chatbota), ale widzę, że są akceptowane - a score leci w dół - już mam scoring "słabo" - 158/15/25/9 ... wiadomo przy jakim scoringu nie da się już recenzować, albo wyrzucają recenzje do śmieci?

  • Vhfcb-INGVhfcb-ING Posts: 228 ✭✭✭

    Jeśli plac zabaw ma pośrodku ścieżkę oddzielającą atrakcje to można zgłosić je oddzielnie. Jednak takich miejsc jest mało. Niestety gracze dzielą wszystko na części i dodają sobie nowe pokestopy dla lepszej gry.

    Najczęściej można zauważyć 2 takie same zdjęcia które nic nie pokazują, w realu otoczenie jest inne niż to co u nich. Fejków jest multum i z tym nie da się wygrać. Nawet jak usuniesz im je to za kilka dni znowu powrócą.

Sign In or Register to comment.