Kiedy obiekt znajduje się na terenie prywatnym?

Cześć,

Zwracam się do Was z tytułowym pytaniem - kiedy obiekt znajduje się na terenie prywatnym? W tej dyskusji chciałbym poruszyć problem, który często napotykam czy to oceniając nominację czy samemu je zgłaszając. Bo tak na dobrą sprawę nie licząc obiektów znajdujących się w parkach czy lasach, bezpośrednio na chodnikach i deptakach, miejskich placach czy też innych miejscach będących własnością państwa, lokalną lub publiczną, to wiele istniejących PokeStopów czy Portali w grze znajduje się na terenie prywatnym lub jest własnością prywatną. Chyba najlepszym tego przykładem są restauracje, które są własnością prywatną, a które często są w grze spotykane jako PokeStopy czy Portale. Do najczęściej spotykanych obiektów, moim zdaniem kontrowersyjnych dla tego kryterium należą:

-restauracje,

-kina,

-prywatne obiekty sportowe (np. baseny, szkoły tańca czy stadniny jeździeckie),

-kamienice (np. w całości lub jakieś fragmenty architektury kamienicy),

-obiekty na blokach (np. graffiti czy murale),

-sklepy,

-sale bankietowe,

-budynki firmowe.

Tu akurat wymieniłem te, z którymi miałem styczność. Z tymi obiektami jest tak, że raz są one akceptowane, a raz nie. Zdecydowanie częściej przechodzą one w miastach niż mniejszych miejscowościach czy wsiach. W miastach częściej te obiekty znajdują się w wynajmowanych lub zakupionych lokalach niż na osobnych działkach w wolnostojących budynkach, które częściej są spotykane w mniejszych miejscowościach. Nie wiem czy to jest kwestia postrzegania "terenu prywatnego" przez recenzujących, czy wynika to z czegoś innego. No bo czym różni się ta wcześniej wspomniana restauracja znajdująca się w jednym z wielu sąsiednich lokali w mieście od restauracji znajdującej się w oddzielnym budynku na wsi? Do obu mają wstęp ludzie. W obu przypadkach mamy do czynienia z obiektami prywatnymi. Oba przypadki mają jakieś godziny otwarcia. Dodatkowo chciałbym wyróżnić fakt, że taka restauracja znajdująca się w wynajmowanym lokalu w mieście może zniknąć, a w jej miejscu może pojawić się co innego. Natomiast restauracje w wolnostojących budynkach raczej nie są wynajmowane, niemal zawsze są czyjąś stałą własnością i co najwyżej mogą zmienić właściciela (co nie dzieje się zbyt często). A zatem mogłoby się wydawać, że bardziej prawdopodobne powinno być zaakceptowanie nominacji wolnostojącej restauracji niż znajdującej się w jednym z wielu sąsiednich lokali. A jednak jest odwrotnie. Oczywiście każdy z wymienionych powyżej rodzajów obiektów jest innych, a także każdy indywidualny obiekt należy osobno rozpatrywać. Niemiej jednak nie potrafię zrozumieć dlaczego recenzenci postępują w ten sposób. Być może to ja tu błędnie pojmuję "własność prywatną". Tak czy inaczej postanowiłem poruszyć ten temat by ja i inne osoby, które mają z tym problem mogły to lepiej zrozumieć. Liczę na Waszą pomoc, informacje i rady odnośnie tego kryterium.

Pozdrawiam :)

Comments

• HankWolfman-PGOHankWolfman-PGO Posts: 4,698 ✭✭✭✭✭

It's specifically private residential property that is ineligible. A single family dwelling counts as a private residence.

Things on business properties are fine (except for schools and things that obstruct emergency services), even if the access is limited to people who work there or have business dealings there, so long as everyone who is able to access it can do so safely and on foot.

Sign In or Register to comment.