Ocena potencjalnego wayspotu

Cześć,

Chciałbym nominować jako wayspot jadlodzielnię z zapleczem magazynowym. Miejsce zdecydowanie ma znaczenie dla lokalnej społeczności, jest bezpieczny dostęp, każdy może skorzystać

. Co sądzicie o takiej nominacji?

Comments

  • Robert4444-INGRobert4444-ING Posts: 830 ✭✭✭✭

    że się nie nadaje. tak samo jak paczkomaty i okna życia.

  • TrenerSmokuw-PGOTrenerSmokuw-PGO Posts: 13 ✭✭

    Moim zdaniem się nadaje, zachęca do dzielenia się z innymi, buduje w ten sposób lokalną kulturę i społeczność. Jest to też forma lokalnej kultury wspierania się ludzi nawzajem. Wspiera ekologie i zdrowy tryb życia. Oceniłbym 3-4*. Tylko daj właściwy opis/uzasadnienie, bo bez opisu będzie ciężko no i licz na szczęście. Czasem trzeba parę razy coś zgłosić żeby trafiło na mniej upierdliwych oceniających :)

    A jak coś to napisz po angielsku i wtedy robisz appeal do Niantica.

  • TrenerSmokuw-PGOTrenerSmokuw-PGO Posts: 13 ✭✭

    Nie jest to czarno biała sytuacja, jednak jeśli w tym miejscu można wysłać przesyłkę, upominek koledze, to moim zdaniem podchodzi pod pocztę, a poczta jest wpisana wprost jako przykład dobrego zgłoszenia

  • Robert4444-INGRobert4444-ING Posts: 830 ✭✭✭✭

    Nie podchodzi pod pocztę. Prędzej pod skrzynkę pocztową. Produkt masowy.

  • TrenerSmokuw-PGOTrenerSmokuw-PGO Posts: 13 ✭✭

    Rozmiarem to obiekt bardziej wielkości urzędu pocztowego niż skrzynki pocztowej.

    A w kategorii "place to be social" nie liczy się czy obiekt ma cechy artystyczne. Czy każdy kiosk z komiksami czy kawiarnia to "unikalne dzieło sztuki"? no nie, to nie ta kategoria.

    Gdyby służył do odbierania paczek to bym może powiedział, że tak. Ale ponieważ można ją nadać, i wcale nie trzeba mieć wydrukowanej etykiety, tylko podchodzisz jak do okienka pocztowego i mówisz/klikasz co potrzebujesz, to wg mnie bliżej do urzędu pocztowego.



    Jak zwykle sprowadza się to do jednego: czy chcemy ludziom zrobić na złość, interpretować reguły w takim kierunku żeby nie mieli jak grać, chyba że mieszkają w dużym mieście.

    Ja myśle, że trzeba raczej ludziom iść na rękę, i jak jest coś pomiędzy to podciągać żeby ten punkt graczom zrobić. I myślę, że taka jest intencja Niantica, bo przecież jakby chcieli żeby im akceptować tylko wyjątkowe dzieła sztuki, to by nie kazali nam akceptować kawiarni czy restauracji czy pawilonów czy sklepów z komiksami.

  • Robert4444-INGRobert4444-ING Posts: 830 ✭✭✭✭

    Nie masz iść ludziom na rękę tylko oceniać wg wytycznych Wayfarer, tania siło robocza. Jest jakieś 20 000 paczkomatów w Polsce. Zgłaszaj wszystkie.

  • TrenerSmokuw-PGOTrenerSmokuw-PGO Posts: 13 ✭✭

    Ja jestem społecznikiem, hobbystą a zgodnie z opisem Niantic Wayfarer to nie jest żadna "tania siła robocza" tylko to jedyny w swoim rodzaju program budowania mapy przez społeczność, który pozwala graczom bezpośrednio kształtować przygody w świecie rzeczywistym.

    Jest system gwiazdek, oceniasz od 1 do 5 gwiazdek. Nie jest to obiekt na 5 gwiazdek, raczej na trzy gwiazdki. W takiej sytuacji Niantic zdecyduje czy zrobić taki średni portal w danej lokalizacji, czy też jednak nie. Zapewne tam gdzie jest obok dużo obiektów mają większe wymagania co do gwiazdek, a tam gdzie mniejsza gęstość - wystarcza mniej gwiazdek.

    I tak to powinno być. Prawdopodobnie placów zabaw jest w tym kraju więcej niż 20tysięcy, tak samo kawiarenek, murali, tabliczek itp. Niantic nie oczekuje od Ciebie liczenia ile jakich obiektów jest w danym kraju, tylko za budowę mapy do grania w gry.

  • Robert4444-INGRobert4444-ING Posts: 830 ✭✭✭✭

    Prawie masz rację, tylko różnica jest taka, że place zabaw, kawiarenki, murale i tabliczki spełniają kryteria (3-5 gwiazdek), a paczkomaty nie (1 gwiazdka). Nie podciągaj tego pod pocztę bo robisz fikołka. Kiedyś grałeś w Ingress, gdzie liczyła się jakość POI. Przeciwnie do Pokemon GO, gdzie liczy się tylko ilość. Kiedy zacząłeś plusować taki szajs jak paczkomaty? I czemu logujesz się kontem Ingress a nie Pokemon? Wstydzisz się?

  • TrenerSmokuw-PGOTrenerSmokuw-PGO Posts: 13 ✭✭

    Ingress to inna gra o tyle, że przeciętny gracz ingressa chciałby żeby było mniej obiektów, bo nie chce mu się latać po nich i je przejmować. A przejmować "trzeba", bo za to są punkty dla drużyny, "trzeba" je też zabrać przeciwnikowi. Mało tego, po przejęciu takiego punktu musisz ten punkt "ładować", czyli każdy obiekt wymaga pewnej pracy od graczy Ingress, stąd gracze są negatywnie do tego nastawieni i woleliby jak najmniej punktów żeby było.

    Z kolei w innych grach obiekty są bardziej "opcjonalne": masz ochotę to idziesz i grasz tam, robisz zadania z tego punktu, nie masz to nie idziesz.

    Więc stanowisko graczy w tych grach jest zgoła różne, ale nie dorabiaj do tego jakiejś ideologii. Pomyśl o ludziach ze wsi, z małych miasteczek, dla nich taki paczkomat to jest jeden z ciekawszych obiektów do grania u nich na wsi.

    Czemu loguje się kontem ingress pytasz, pewnie z przyzwyczajenia, kiedyś wayfarer był tylko dla ingressa, zgłaszałem punkty z ingressa i tak mi zostało, że teraz nadal loguje się kontem ingressa. Nie ma to znaczenia, to tylko wybór jednej z dwóch opcji na ekranie logowania się.

Sign In or Register to comment.